Dostępne formy studiowania | Tryb | Cena za semestr od |
Studia II stopnia (mgr) | Stacjonarne | -- |
» powrót do listy specjalizacji
Absolwent/absolwentka Andragogiki społeczno-kulturowej w toku studiów uzyskuje kwalifikacje merytoryczne i metodyczne z zakresu pedagogiki dorosłych. Jest osobą dojrzałą intelektualnie i emocjonalnie. Potrafi kreatywnie angażować się w swoją rolę zawodową. Posiada rzetelne przygotowanie teoretyczne i praktyczne zorientowane na prowadzenie zajęć z osobami dorosłymi, z ukierunkowaniem na osoby starsze w placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, opieki oraz instytucjach pieczy zastępczej. Potrafi badać rzeczywistość pedagogiczną, konstruować narzędzia badawcze, zauważać i rozwiązywać problemy. Zna różne formy pracy z osobą dorosłą i starszą i potrafi je stosować. Posiada kompetencje w zakresie rozwiązywania trudnych problemów komunikacji, aktywizacji, pomocy i opieki w stosunku do osób starszych. Potrafi refleksyjnie widzieć i interpretować doświadczenia własne oraz innych osób.
Jest przygotowany do planowania, organizowania i prowadzenia pracy opiekuńczej, animacyjnej, a także organizowania grup środowiskowych. Praktyczne formy zajęć umożliwiają absolwentowi zdobycie wielu umiejętności interpersonalnych, kompetencji komunikacyjnych, warsztatowych niezbędnych w pracy pedagogicznej oraz projektowaniu własnej drogi zawodowej.
Sylwetkę absolwenta/absolwentki dopełnia gruntowna wiedza z zakresu psychologii i pedagogiki oraz umiejętności jej wszechstronnego wykorzystania w projektowaniu sytuacji edukacyjnych sprzyjających aktywizacji życiowej i dobrostanowi osób dorosłych i starszych.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia i studiów podyplomowych.
Absolwent/absolwentka kierunku Andragogika społeczno-kulturowa
może pracować w:
• placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, wychowania i opieki,
• instytucjach pieczy zastępczej.
Absolwent/absolwentka może wykonywać zawód: andragog, wychowawca w placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, wychowania i opieki oraz instytucji pieczy zastępczej.