Dostępne formy studiowania | Tryb | Cena za semestr od |
Studia I stopnia (lic.) | Stacjonarne | 6200 |
Studia I stopnia (lic.) | Niestacjonarne | 5800 |
Studia II stopnia (mgr) | Stacjonarne | 7200 |
Studia II stopnia (mgr) | Niestacjonarne | 7000 |
» powrót do wszystkich kierunków
Czym jest fizjoterapia?
Fizjoterapia dostarcza usług, które pozwalają człowiekowi na rozwój, utrzymanie oraz powrót do maksymalnej sprawności ruchowej oraz funkcjonowania poprzez cały okres trwania życia. Jest istotną częścią systemu usług opieki zdrowotnej oraz opieki społecznej. Fizjoterapia to poprawianie jakości życia osób niepełnosprawnych. Wiele osób starszych, ale też coraz częściej osób młodych wymaga szeroko pojętej rehabilitacji.
Absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji uzyskuje przygotowanie do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.
Kto może studiować fizjoterapię?
Na kierunek fizjoterapia zapraszamy wszystkie osoby posiadające maturę, które chcą pomagać ludziom. Ukończenie fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji daje możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów.
Kandydat na studia powinien cechować się:
Czego nauczysz się na naszej uczelni?
Studia prowadzone są zgodnie ze standardami kształcenia przyjętymi przez MNiSW dla kierunku Fizjoterapia.
Zakres studiów obejmuje wiedzę o człowieku. Tę wiedzę zdobywa student w ramach przedmiotów podstawowych: anatomii, fizjologii, patologii ogólnej i klinicznej, biologii medycznej.
Stawiamy na rozległą wiedzą fizjoterapeuty dlatego nasz program jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne. Proponujemy naszym studentom praktyk iw najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie Warszawy i w okolicach. Naszych studentów pragniemy nauczyć prognozowania postępowania fizjoterapeutycznego, procesu diagnostycznego i samej rehabilitacji pacjenta.
Gdzie znajdzie pracę absolwent naszej Uczelni?
Absolwent kierunku fizjoterapia jest przygotowany do podjęcia pracy m.in. w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (przychodnie, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, gabinety rehabilitacyjne, szpitale ), ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, placówkach sportowych, ośrodkach prowadzących gimnastykę korekcyjną dla dzieci i młodzieży, sanatoriach oraz wielu innych placówkach związanych z fizjoterapią usprawnianiem.
Jak wygląda nauka na naszej uczelni?
Nauka na kierunku fizjoterapia trwa 3 lata i studenci uzyskują tytuł licencjata. Wyższa Szkoła Rehabilitacji w 2013 roku otrzymała akredytację na ten kierunek.
Prowadzimy zarówno studia stacjonarne jak i niestacjonarne.
Student zdobywa wiedzę podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Praktyki na naszej uczelni odbywają się w najlepszych placówkach w Warszawie i okolicach.
Fizjoterapeuta uczy się całe życie. Dlatego tak ważne dla rozwoju jego kariery są kursy, szkolenia i studia podyplomowe. Na naszej uczelni studenci już podczas trwania nauki mają możliwość odbywania różnych kursów doskonalących ich umiejętności. Dzięki temu od razu po skończeniu studiów mogą podjąć pracę zarobkową.
Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na studiach podyplomowych m.in. na kierunkach rehabilitacja dzieci i niemowląt, rehabilitacja osób starszych, rehabilitacja okołooperacyjna, odnowa biologiczna, fizjoterapia w sporcie, korektywa, profilaktyka schorzeń kręgosłupa. Na wszystkie kursy i studia podyplomowe nasi studenci mają zniżki, rabaty i możliwość opłat ratalnych.
Wyższa Szkoła Rehabilitacji stawia na rozwój dlatego wprowadziliśmy platformę e-learning. Dzięki temu część zajęć na naszej uczelni odbywa się przez Internet. Cały czas staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów i tworzymy takie formy nauki, które pozwolą zaoszczędzić Państwa czas i pieniądze.
Na naszej uczelni studenci sami mogą proponować nowe kursy i kierunki studiów podyplomowych ! Wszystko co tworzymy na naszej uczelni powstaje z myślą o naszych studentach ! Dlatego zachęcamy do współpracy.